Кір — одна з головних причин дитячої смертності у світі. Кір має тяжкий перебіг і часто потребує госпіталізації. Може призвести до пневмонії, вушної інфекції, запалення мозку, інших серйозних ускладнень, а також до інвалідності та смерті. Вірус кору — надзвичайно заразний. Він швидко передається від інфікованої людини до здорової під час вдихання найдрібніших крапель слизу, які потрапили в повітря при чханні, кашлі або розмові хворого. На 4–5 день інфікування з’являється червоний висип, який починається зі шкіри голови й обличчя, а згодом розповсюджується на все тіло. На 6–12 день з’являються висока температура, нежить, кашель, іноді блювання і пронос. Хвороба із симптомами триває до 4 тижнів і більше.

Краснуха — типова дитяча хвороба. Перебіг краснухи трохи нагадує кір або ГРВІ: підвищення температури, червона висипка по всьому тілу, збільшення потиличних лімфовузлів. Джерелом інфекції є хвора людина, навіть за відсутності проявів. Попри те, що часто краснуха перебігає в дітей легко, у підлітків та дорослих це захворювання може спричинити тяжкі ускладнення. Зокрема, захворювання суглобів, розлади центральної нервової системи. Особливо небезпечною хвороба є для вагітних жінок, оскільки може призвести до викиднів, мертвонародженості або множинних вроджених вад плода.

Епідемічний паротит у народі більш відомий під назвою свинка, оскільки через ураження слинних залоз хворий має дуже специфічний вигляд. Для хвороби характерне болісне опухання привушних, слинних, підшлункової, статевих залоз. Від хвороби найчастіше страждають підлітки та дорослі. Для дорослих прояви та наслідки можуть бути значно тяжчими й навіть летальними. Вірус може вражати нервову систему, призводити до запальних процесів у мозку, молочних залозах, яєчках, втрати слуху. У чоловіків може призвести до безпліддя, а у вагітних жінок — до викидня або ж передчасних пологів. Інфекція поширюється повітряно-крапельним і контактно-побутовим шляхом, а захворіти дитина може у дитячому садочку, школі чи будь-якому місці, де діти активно взаємодіють.

Вакцинація КПК
Вакцинація КПК передбачає введення дитині багатокомпонентної вакцини, що захищає організм від вірусів трьох інфекційних захворювань – кору, епідемічного паротиту та краснухи.

Вакцина проти кору-паротиту-краснухи (КПК) – містить атинойовані (тобто ослаблені віруси кору, паротиту та краснухи,) які втратили здатність до реплікації. Вакцина проти кору-паротиту-краснухи (КПК) стимулює формування імунної відповіді, яка захищає від інфекції в майбутньому та забезпечує пожиттєвий імунітет за допомогою двох доз вакцини. Вакцина проти кору-паротиту-краснухи (КПК) – забезпечує високий рівень індивідуального захисту для усіх.

Якою вакциною щеплюють у КНП «Ізмаїльський міський центр ПМСД»?

На сьогодні вакцинація проти кору, краснухи та паротиту проводиться комбінованою вакциною ПРІОРИКС™ / PRIORIX™. Профілактичні щеплення проводяться в кабінеті щеплення.

Як і куди вводиться вакцина КПК?
Малюкам вакцини проти кору, краснухи, паротиту вводяться підшкірно в дельтоподібний м’яз плеча. Старшим дітям ін’єкція робиться аналогічним чином в підлопаткову область або плече.

Як переноситься щеплення КПК?

Більшість дітей переносять вакцинацію добре, однак іноді можливі деякі побічні ефекти, які не варто плутати із нормальною поствакцинальною реакцією організму. Дуже низький ризик побічних реакцій на вакцинацію зовсім не можна порівнювати з ризиком захворювання і його ускладненнями при природньому інфікуванні.

Схема вакцинації КПК:
I щеплення – вакцинація дітей у віці 12 місяців;
II щеплення – у віці 6-ти років.

, що не були вакциновані проти кору, паротиту чи краснухи у попередні роки, мають отримати щеплення у віці до 17 років 11 місяців 29 днів. Дитина має отримати дві дози комбінованої вакцини КПК із дотриманням між ними мінімального інтервалу введення.
Медичні протипоказання до введення вакцини КПК:

Не всім можна безпечно вводити живі вакцини. Особам, у яких порушена чи ослаблена імунна система, не можна вводити живі вакцини (до прикладу, ВІЧ-інфекції, наслідки хіміотерапії).

Батьки маленьких дітей, які пропустили щеплення, можуть просто звернутися до свого педіатра або сімейного лікаря та спланувати візит. Для внутрішньо переміщених осіб не потрібно укладати нову декларацію з лікарем – достатньо просто прийти до медзакладу.

Шановні батьки! Пам’ятайте!
Відмова від проведення щеплення від кору, паротиту та краснухи своїй дитині означає, фактично, відмову їй у праві стати захищеною від цих інфекцій. Не позбавляйте свою дитину права бути здоровою!