Останнім часом епізоотична ситуація зі сказу як в Одеській області, так і в Ізмаїльському районі різко погіршилася. Сказ тварин реєструється як у диких, так і хатніх тварин. Так, якщо за минулий рік в Ізмаїльському районі зареєстровано 1 випадок сказу у тварин (кіт домашній в м.Кілія), то за минулий період поточного року вже 3 випадки сказу (м.Ізмаїл – лисиця, с.Кислиця Саф’янівська ОТГ – лисиця, м.Кілія – домашній кіт). Все це створює реальну небезпеку зараження сказом людини.

Сказ – це особливо-небезпечна інфекція тварин та людей. До людини вірус сказу передається від хворих тварин через покуси, подряпання, ослинення.

Захворювання у людини проявляється не одразу. Інкубаційний період (від моменту зараження до появи перших симптомів захворювання) складає від 10 днів до 1 року в залежності від характеру на місця пошкодження.

Треба знати, що у тварин ознаки сказу проявляються через 10 днів від терміну появи вірусу в слині зараженої тварини. Ось чому так важливо спостерігати за твариною 10 днів від моменту укусу. Якщо тварина, яка нанесла покус зникла, пала або за нею неможливо встановити ветеринарне спостереження, постраждалій людині необхідно почати курс профілактичного антирабічного щеплення.

Вкрай важливо при покусі або потраплянні слини тварини на шкіру людини, ретельне промити місце покусу, ослинення струменем води з господарським милом.

При любому покусі, подряпанні, ослиненні будь-якою твариною необхідно звернутися за медичною допомогою. Якщо вам призначать курс антирабічних щеплень, які до речі, для постраждалих є безоплатними, необхідно повністю пройти весь курс в установлені терміни.

Уникайте контакту з безпритульними, дикими тваринами.

З метою профілактики сказу у хатніх тварин, їх необхідно щорічно щеплювати проти сказу.

Пам’ятайте, вилікуватися від сказу, якщо хвороба вже почалася, вже неможливо.

В.о.завідувача Дунайським басейновим відділом
Відокремленого підрозділу санітарної охорони
територій та на видах транспорту
ДУ «ОДЕСЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Євдокія МАРТИНОВА